Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

OYUN VASAT; SONUÇ İYİ...!

Ligin 14. cü haftasına gelinceye kadar istenilen oyun ve performansı bir türlü yakalayamayan Ç. Rizespor; Boluspor karşısında da iyi ve etkili futbol oynamadan 1-0 kazanmasını bildi..
Oyuna gelecek olursak:
Ç. Rizespor ilk 15 dakika durgun ve kontrollü iken; rakip Boluspor ise daha çok etkili göründü. Ancak; her zamanki gibi takımını kurtaran adam kaleci Tarık Çetin; yine taviz vermeden güzel kurtarışlarıyla kalesini korudu..
16. cı dakikada cılız ve etkisiz bir şutunu gördük.
21. dakikada ise rakip Boluspor'un başarılı santraförü  İbrahima Balde'nin kalemize gönderdiği sert şutunu kaptan Emirhan Topçu kornere gönderdi.
Yine 24. ve 33. dakikalarda Boluspor'un ataklarını yine Tarık Çetin yerinde ve zamanında kurtardı.
İlk yarı golsüz tamamlandı.
İkinci yarı Ç. Rizespor taraftar desteğini de arkasına alarak oyuna hızlı ve tempolu başladı.Kanatlarda ve ortadan rakibi zorlamaya başladı. Bununda semeresini gördü.
İyi ki Bolasie' mız var...!
Bolasie zaten takımını sırtlayan kişi. İstikrarlı futbolunu bu maçta da gösterdi.
Nitekim 72.ci dakikada oyunu yeni giren Ercan tarafından ceza sahası içerisinde çelme ile durdurulunca, hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi.
Penaltıyı Bolasie kullandı. Top bir tarafa kaleci bir tarafa gidince Ç. Rizespor 1-0 öne geçti. Bu gol altın değerinde üç puan almamız için yeterli oldu.
Böylesine önemli bir galibiyet sonrasında Ç. Rizespor yukarlardan kopmadan beşinci sırada şimdilik yerini aldı.
Önümüzdeki hafta ligde sondan ikinci olan Gençlerbirliği ile deplasmanda Ankara'da karşılaşacak olan Ç.Rizespor galibiyete en yakın olandır. Bu maçı kazasız belasız atlatmasını ümit ettiğimiz Ç. Rizespor'a şimdiden başarılar diliyoruz.
Sonuç olarak: Ç. Rizespor belki göze hoş gelen ve istenilen iyi futbol oynamıyor ama; ilk yarıda alacağımız her puanlar bizim için ikici yarı büyük avantaj olacaktır.
Bu galibiyeti ve alınan altın değerindeki üç puan için teknik heyet ve tüm sporcuları kutluyoruz

Önceki ve Sonraki Yazılar